Baybars, 1 Eylül mesajı yayınladı

İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, 1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Baybars, Covid-19 ile mücadelede başarıya ulaşacak sağlıklı bir dünya temenni ederek, herkesin 1 Eylül Dünya Barış Günü’nü içtenlikle kutladı.

Baybars, mesajında şunları kaydetti: “Tarih boyunca  ilerlemenin, bilimin ve insanlığın refahı önündeki en büyük tehdit, şiddet kültürüyle beslenen çatışmalar ve savaşlardır.  

İnsanlık tarihi boyunca yaşanan birçok acı tecrübe, iki dünya savaşı ve bitmeyen bölgesel çatışmaların temellinde yatan, din, dil, ırk ve ötekileştirici yaklaşımlardan beslenen şiddet kültürünün yerine, evrensel değerlerle desteklenen barış  kültürünün güçlenmesini istiyoruz.  Yıllarca savaşın acı yüzünü yaşamış Kıbrıs halklarının çocukları dünden daha güzel, daha güvenli  ve daha mutlu bir dünyayı hak ediyorlar.

İnançlarımızın, rengimizin, farklı dil ve kültürlerimizin harmonisiyle zenginleşen barış iklimi içerisinde kollektif akılla ilerleyeceğimiz, şiddet, çatışma ve savaşlardan uzak yaşayacağımız bir dünya ve son dönemde insanlığın en önemli sorunlarından biri haline gelen Covid-19 ile mücadelede başarıya ulaşacağımız sağlıklı bir dünya temenni eder, herkesin 1 Eylül Dünya Barış Günü’nü içtenlikle kutlarım.”

Leave a Reply