Saner, UBP Merkez Yönetim Kurulu toplantısını değerlendirdi

UBP Genel Sekreteri Ersan Saner, BRT’de Levent Kutay’ın hazırlayıp sunduğu “#burasıönemli” programına telefonla bağlanarak, UBP Merkez Yönetim Kurulu toplantısını değerlendirdi.

Saner, toplantıda, son siyasi gelişmeler, pandemi süreci, ekonomik konular ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri gibi dört konunun ele alındığını ifade etti.

Toplantıda, Cumhurbaşkanlığı seçimi süresince çalışma yapacak 4 komitenin de karara bağlandığını açıklayan Saner, “Buna rağmen, toplantının farklı bir şekilde basına yansıtılması bizleri üzmüştür” dedi.

Saner, “Basında, MYK toplantısı biraz farklı yansıtıldı, üzüldüm. Genel Başkanın, Cumhurbaşkanı adayı olarak yola devam etmesi noktasında parti içinde tam bir mutabakat söz konusudur. Çıkan haberleri hayretler içinde izledim” diye konuştu.

Soru üzerine hükümette sorun olmadığını ifade eden Ersan Saner, şöyle devam etti:

“Hükümetimiz devam etmektedir. Şuan itibariyle hükümet içinde bir tartışmamız ‘maalesef’ yok ama bu her yerde konuşuluyor. Bizim koalisyon hükümetimiz devam etmekte, bugün için herhangi bir sıkıntımız yok. Yarın ne olacağını kim bilebilir? Önümüzde bir Cumhurbaşkanlığı seçimi var ve UBP’nin tek hedefi, ekonomiyi rahatlatıp, bu seçime en iyi şekilde hazırlanıp bu makamı ele geçirmektir. Bu yolda ilerlerken problemlerimiz ne olursa olsun, odaklandığımız konu bellidir, adayımız bellidir. Dün olduğu gibi bugün de kararlılıkla ilerlemeye devam edeceğiz. Pandemi sürecinde virgül koyduğumuz çalışmalar tam gaz devam edecektir.”

UBP açıklamasında çatlak sesler ifadesinin hatırlatılması üzerine de Saner, “Son özel jet olayından dolayı bir takım sıkıntılar oluşmuştur. Çatlak sesler ifadesi, bu sıkıntıları ifade ediyor. Bu tip şeyleri UBP çok görmüştür. Bu olayı da atlatıp, yolumuza devam edeceğiz.” Dedi.

Leave a Reply