ALMAN TURİST UYUŞTURUCU İLE YAKALANMIŞTI, CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

Almanya’dan tatil için KKTC’ye gelirken üzerinden uyuşturucu çıkan Katherina Franke aleyhindeki soruşturma tamamlandı.

Almanya’dan turist olarak gelen ve hafta sonu Ercan Havaalanından giriş yapmak isterken Narkotik Detektör Köpeği Liz tarafından tasarrufunda uyuşturucu tespit edilmesi üzerine tutuklanan zanlı Katherina Franke teminata bağlanmak üzere dün mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Yargıç Rauf Kürşad, zanlının ilerde görüşülecek davasında hazır olması maksadı ile ülkede yasal statüsü olmadığını da göz önüne alarak 15 gün süre ile hükümsüz tutuklu olarak cezaevinde beklemesine karar verdi.

Soruşturma tamamlandı

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Cemal Ramiz, zanlı Katharina Franke’nin 5 Ağustos tarihinde Ercan Hava Limanından giriş yapmak istediği sırada yakalandığını anlattı.

Ramiz, Narkotik Detektör köpeği Liz’in tepki vermesi sonucu zanlının üzerinde yapılan aramada, tasarrufunda yaklaşık 2 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu ile bir adet içerisinde tütün ile karışık hintkeneviri türü uyuşturucu madde olan elle sarılmış sigara bulunduğunu söyledi.

Polis,  Franke’nin gönüllü ifade verip suçunu kabul ettiğini belirterek soruşturmanın tamamlandığını ve zanlının mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Leave a Reply