Girne’de Mart ayında ard arada iki kadına saldırarak kapkaç yaparken yakalanan Soner Çimen aleyhindeki dava dün Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde karar bağlandı.

Girne’de 31 Mart 2017 tarihinde 1 saat arayla iki kişiye saldırıp kapkaç suçu işleyen ve Türkiye’de eskiden boksör olduğu öğrenilen sanık Soner Çimen hakkındaki dava dün karara bağlandı.

Kuzey Kıbrıs’a 30 Mart tarihinde giriş yapıp bir gün sonra seri bir şekilde suç işlemeye başlayan sanık, Mart ayından bu yana hükümsüz tutuklu olarak yargılanmayı bekliyordu.

Çimen,  Girne Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 4 yıl hapse mahkûm edildi.

Kararda toplum huzuruna dikkat çekildi

Kararda, sanığın 31 Mart’ta Girne’de Dr. Fazıl Küçük Bulvarı üzerinde park halinde bulunan Mercedes marka aracına binmekte olan N.A.T’ya araç yolcu koltuğu üzerinde bulunan ve içerisinde 170 TL bulunan çantayı çalıp kaçtığı belirtildi.

Sanığın,  bu olaydan 1 saat sonra yine Girne’de bir apartmanın giriş kapısı önünde T.B isimli 26 yaşındaki kadının ağzını kapatıp, fiziksel şiddette bulunduğu ve içinde cep telefonu, para cüzdanı ve muhtelif makyaj eşyaları bulunan çantayı çaldığı anımsatıldı.

Olaydan birkaç saat sonra sanığın tespit edilerek tutuklandığı ve soruşturmanın ardından yargılanmak üzere cezaevine gönderildiği belirtildi.

Ağır ceza heyeti, sanığın ülkeye gelir gelmez böyle bir suç işlediğini, işlenen suçun ağır ve toplum huzurunu bozan suçlar olduğunu kaydetti.

Soygun suçunun ceza yasasında en ağır suçlardan biri olduğunu ifade eden heyet, sanığın “sirkat” ve “şiddet” suçlarını da işlediğini aktardı.

Heyet, sanığın işlediği suçlara müsamaha gösterilemeyeceğini ifade ederek oybirliği ile 4 yıl hapse mahkûm ettiklerini açıkladı.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir