GİRNE BELEDİYESİ TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALADI

Girne Belediyesi, Devrimci İşçi Sendikaları Federasyonu’na (Dev-İş) bağlı Devrimci Genel İş Sendikası ile toplu iş sözleşmesi imzaladı.

Girne Belediyesi ile Devrimci Genel-İş Sendikası arasında 2017-2018 dönemini kapsayacak toplu iş sözleşmesi imzalandı. İmza törenine, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Devrimci İşçi Sendikaları Federasyonu (Dev-İş) Başkanı Hasan Felek, Devrimci Genel-İş Sendikası Başkanı Ömer Naşit ve sendika işyeri temsilcileri katıldı. Sözleşmeye Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü ile Devrimci Genel İş Sendikası Başkanı Ömer Naşit imza attı.

GÜNGÖRDÜ: SENDİKA İLE UYUM İÇİNDEYİZ

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, belediye çalışanlarının örgütlü bulunduğu Devrimci Genel İş Sendikası ile uyum içinde olduklarını ifade ederek, bugünlere karşılıklı hakların korunması ve anlayış içinde gelindiğine vurgu yaptı. Bir işyerinde sadece işveren veya işçinin mutlu olmasının yeterli olmadığını, karşılıklı memnuniyet durumunun da olması gerektiğine işaret eden Güngördü, işveren ile işçi memnuniyetinin bulunduğu işyerinde verimliliğin arttığı, işlerin doğru ve düzgün yapıldığına dikkat çekti.

NAŞİT: SÖZLEŞMEDE İYİLEŞTİRMELER YAPILDI

Devrimci Genel İş Sendikası Başkanı Ömer Naşit ise 2017 -2018 dönemini kapsayan yeni toplu iş sözleşmesinde çalışanlara, kasa tazminatı, aile yardımı, kirlilik ödeneği, işçi sağlığı ve güvenliği ile diğer konularda bazı iyileştirmeler yapıldığını söyledi.Yaklaşık 40 yıldır birlikte çalıştıkları Girne Belediyesi’nden memnuniyet belirten Naşit, Girne Belediyesi’nde çalışanların gününde ödenerek, yatırımların zamanında yatırıldığını kaydetti.

Leave a Reply