KKTC DİN İŞLERİ BAŞKANI FETÖ’DEN GÖZ ALTINA ALINDI

Gelen son dakika haberine göre; Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Din İşleri Başkanı Prof Dr. Talip Atalay, Diyarbakır’da gözaltına alındı.

İlahiyat fakültesinden arkadaşlarını ziyaret için Diyarbakır’a giden KKTC Din İşleri Başkanı Prof Dr. Talip Atalay, Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü FETÖsoruşturması kapsamında gözaltına alındı.

Bir arkadaşının evinden gözaltına alınan Atalay, 3 gün Diyarbakır Emniyeti Terörle Mücalede Şubesi’nde tutuldu. Atalay, bugün (Pazartesi) erken saatlerde ifadesinin alınmasını için polis nezaretinde Mersin’e gönderildi.

KKTC protokolünde yer alan ve çifte vatandaş olan Prof Dr. Atalay, Türkiye’de bir üniversitede de ders verdiği öğrenildi. Soruşturmayı yürüten Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı nezaretinde ifadesi alınacak olan Prof. Dr. Atalay’ın, Bylock kullandığı ve FETÖ üyelerine referans olduğu iddia ediliyor. Atalay’ın farklı kimliklere çıktığı ileri sürülen yurt dışı seyahatleri de mercek altına alındı.

FETÖ İLE BAĞLANTISI KIBRIS’TA YILLARDIR BİLİNİYORMUŞ!

Öte yandan Din İşleri Başkanı Talip Atalay’ın FETÖ ile bağlantısının Kıbrıs’ta yıllardır bilindiği ortaya çıktı. Kıbrıs’ta polemiğe neden olan uygulamalarıyla sık sık tartışma konusu olan Atalay’ın FETÖ bağlantısı Kıbrıs medyasında gündem olduğu belirtiliyor. Kibristime.com internet sitesinde 4 Mart 2014 tarihli haberde Atalay’ın FETÖ bağlantısı şöyle anlatılıyor:

Leave a Reply