GİFA, ROTAYI ÇEVİRDİ KATAR’A

Kuzey  Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) şirketi Gifa Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Kısa,  Katar‘a her türlü gıda desteği vermek için hazır olduklarını belirterek, KKTC’nin  Katar tarafından tanınmasının tam zamanı olduğunu kaydetti. Kısa,  Türkiye‘nin ardından KKTC olarak  Katar halkının yanında olduklarına dikkat çekti.  Suudi Arabistan merkezli,  Birleşik Arap Emirlikleri,  Mısır,  Yemen gibi ülkelerin  Katar ile tüm diplomatik ilişkilerini kesmesi üzerine  Katar‘a KKTC de sahip çı
ktı. Ortadoğu’daki ülkelere önemli kredi danışmanlığı ve ihtiyaçlı ailelere gıda yardımı yapmakla tanınan Gifa Holding,  Katar için ülke olarak seferber olmaya hazır olduklarını aktardı.

” Katar uluslararası tepki için KKTC’yi tanıyabilir”

Geçtiğimiz günlerde  Türkiye tarafından  Katar‘a yapılan gıda yardımlarının ardından uluslararası alanda ambargo altında olan KKTC’de ihtiyaç fazlası gıda ürünlerinin  Katar‘a gönderilebileceğini dile getiren Kısa, “Esasında  Katar‘ın uluslararası camiaya tepki için KKTC’yi tanımasının tam vakti olduğunu düşünüyorum. Bu sayede  Katar‘ın ihtiyacı olduğu tüm gıda ürünlerinin KKTC’den gitmesi sağlanabilir. Biz Gifa Holding olarak böyle bir seferberliğe hazırız. Gerekirse  Türkiye ile de birlik olup bu ülkeye yardım sağlayabiliriz” açıklamalarında bulundu.
Türkiye’nin  Katar için gösterdiği hassasiyetin son derece önemli olduğuna da dikkat çeken Kısa, “Katar,  Türkiye‘nin zor zamanlarında yanında olduğu gibi bizlerin de  Katar‘a bu zor günlerde desteğimizi esirgememiz gerekiyor. Biz her türlü destek ve gıda yardımına hazırız” diye konuştu.

Leave a Reply